Jean-Claude Van Damme

Zajímavosti

Zajímavosti z Van Dammova života:
Pro své umělecké jméno si zvolil příjmení otce svého bratrance.
V roce 1980 vyhrál mistrovství Evropy v kickboxu ve střední váze
Má rád klasickou hudbu. Jeho nejoblíbenějším skladatelem je Beethoven.
Vyhrál proces s legendou bojových umění Frankem Duxem, s kterým měl spory o zisky z Van Dammova režijního debutu The Quest.
Anglicky se prý naučil při prohlížení komiksu Flinstoneovi.
Účinkuje také ve francouzské reklamě na World of Warcraft.
Umí anglicky, francouzsky, německy a španělsky.
Přezdívku „muscles from Brussels“ (svaly z Bruselu) mu vymyslel v sám Menahem Golan. Později v jednom rozhovoru na otázku jak se mu jeho přezdívka líbí řekl:,,Víc jak idiot z Bruselu.”
Predátora hrál původně Jean Claude Van Damme, který natáčení opustil po dvou dnech, když zjistil, že postava nebude uvedena v titulcích.


Sylvester Stallone odpověděl v rozhovoru na otázku:
Kdo by podle tebe vyhrál? Steven Seagal nebo Jean-Claude Van Damme?

V roce 1997 jsem doma v Miami pořádal večírek. Byli tam všichni, Arnold, Bruce Willis…, byla to super party. Van Damme vyzval Seagala, že si to můžou vzadu na dvorku dát na férovku. Seagal se nějak vymluvil a zmizel.
Ale Van Damme dostal amok a stopoval Seagala až někam do města do nočního klubu, kde ho vyzval znovu. A Seagal zase zmizel jako Houdini. Van Damme byl v té době prostě mnohem silnější. Seagal se o tom rozhodně nehodlal přesvědčit na vlastní kůži.


V dalším rozhovoru se potvrdila vzájemná rivalita mezí ním a Segalem
„Už nejsem bojovník, teď spíš mám rád ženy. Poslední zápas jsem vybojoval před dvaceti lety. A pokud mi někdo řekne, že jsem pako, půjdu a nebudu si ho všímat. Tedy, pokud ten někdo nebude chlápek jako Steven Seagal. Protože pokud by to on zkusil, tak bych mu to vrátil dvojnásobně,“ nezastírá hereckou rivalitu Van Damme.